Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Operetka "Wesoła Wdówka"

Program

miejsce:
Hala Sportowa Zespołu Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 7, godz. 18:00
wstęp:
70 zł

Operetka "Wesoła Wdówka"


Wesoła Wdówka” to najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehára. Operetkę, której wszystkie arie i pieśni zasługują na miano przebojów, będzie można zobaczyć 20 października 2018 r. o godz. 18:00 na scenie hali Zespołu Szkół Technicznych (ul. Wojska Polskiego 7).


Wiadomość o przyjeździe do Ponteverdy w Paryżu, bogatej i pięknej wdowy po bankierze wstrząsa mieszkańcami. Aby zatrzymać majątek w księstwie zostaje uknuta intryga, która zakłada wydanie za mąż Hanny Glawari za rodaka. Jednak nie wszystko biegnie po myśli spiskujących.


„Wesoła Wdówka” to wiecznie młoda, tryskająca radością i humorem operetka o miłości, zdradzie małżeńskiej i odpowiedzialności. Historia owiana jest niepowtarzalną atmosferą paryskich kabaretów oraz nieskrępowanych zabaw sali balowej. Widowisko pełne intryg i wpadek przyciąga widzów dużą dawką dobrego humoru, bogactwem strojów i głosów artystów scen operowych. To ponadczasowa opowieść, która zapewnia doskonałą rozrywkę od początku... aż po szczęśliwe zakończenie.

 

 

 Produkcja Wojciecha Mrozka zachwyca swym rozmachem. Przyjazne widowisko, w trzech aktach, dostarcza niezapomnianej rozrywki i przyjemności wszystkim melomanom. Wielbiciele muzyki Franciszka Lehára będą mogli posłuchać jego pięknych melodii, kompozytor stworzył tam jedną z najlepszych partytur w historii operetki. Na scenie zaprezentuje się kilkunastu artystów: soliści, tancerze, zespół muzyczny. Scenografia, doskonałe kostiumy oraz zabawne libretto doskonale uzupełniają całość.

 

Bilety w cenie 70 zł. Informacja i rezerwacja w kasie POK "Dom Chemika", tel. 81 886 20 24.


Partnerem wydarzenia jest Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach.

Daty związane z tym wydarzeniem:

20 Października 2018 | Hala Sportowa Zespołu Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 7, godz. 18:00 Operetka "Wesoła Wdówka"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"