Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"

Program

wstęp:
wstęp wolny

XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"


Chcąc uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy do udziału w XIV edycji Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską". Dążenie do niepodległości i jej ugruntowanie było wieloletnim procesem, w który zaangażowało się wielu wybitnych Polaków, również artystów, poetów i pisarzy.

 

Wybierając repertuar konkursowy, prosimy zwrócić uwagę na najważniejsze wydarzenia towarzyszące nam w drodze ku niepodległości: Konfederację Barską, rozbiory, powstania, zakończenie I Wojny Światowej. Podczas walk Polakom towarzyszyły piosenki zagrzewające do działania i budzące ducha walki. Zachęcamy do sięgnięcia po repertuar piosenki wojskowej, żołnierskiej i współczesnej.

 

Miejsce i termin przeglądu:

 

  • 23 października 2018 r., godz. 09:00 – prezentacje konkursowe w turnieju recytatorskim, Puławski Ośrodek Kultury Dom „Chemika”, ul. Wojska Polskiego 4, 24-100 Puławy.

  • 24 października 2018 r., godz. 10:00 – prezentacje konkursowe w turnieju pieśni, aula w Zespole Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 7, 24-100 Puławy.

  • 18 listopada 2018 r., godz. 16:00 – koncert z udziałem Laureatów i zaproszonych gości, hala w Zespole Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 7, 24-100 Puławy.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 17 października do godz. 18:00 za pomocą internetowego formularza.


Szczegóły w REGULAMINIE.

Daty związane z tym wydarzeniem:

18 Listopada 2018 XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską"
23 Października 2018 XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" - prezentacje konkursowe w turnieju recytatorskim
24 Października 2018 XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" - rezentacje konkursowe w turnieju pieśni
17 Października 2018 XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" - termin przyjmowania zgłoszeń
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"