Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów: Claudio Monteverdi – Walka Tankreda z Kloryndą

Program

miejsce:
Plac przed Domem Gotyckim w Puławach, godz. 21.00
wstęp:
wstęp wolny

IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów: Claudio Monteverdi – Walka Tankreda z Kloryndą


Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach to impreza nawiązująca do ogromnej spuścizny kulturowej przekazanej naszym pokoleniom przez rodzinę Czartoryskich i jej otoczenie. Na puławskim dworze inicjowano wydarzenia budzące podziw i szacunek innych ośrodków, o prymat zaś w dziedzinie kultury i sztuki miejscowość konkurowała z największymi ośrodkami.

 

18 maja 2019 r. o godz. 21.00 na placu przed Domem Gotyckim w Puławach odbędzie się plenerowa realizacja spektaklu opartego na poemacie Torquato Tasso Jerozolima wyzwolona z 1581 r. Przedstawienie przygotowane we współpracy z Muzeum Czartoryskich w Puławach w ramach Nocy Muzeów.

 

W wydarzeniu udział wezmą studenci Zakładu Instrumentów Historycznych Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu Widowisko zrealizujemy obok usytuowanej nieopodal Domu Gotyckiego w Puławach grupy rzeźbiarskiej Tankred i Klorynda.

 

 

Obsada:

 

Tankred - Marek Szymański

Clorynda - Tatiana Pożarska

Narrator - Tomasz Mazur

 

Zespół instrumentalny w składzie:

 

Michał Grześkowiak - I skrzypce

Agnieszka Tomkiewicz - II skrzypce

Michał Kot - altówka

Anna Papierz - wiolonczela

Marianna Kowal - Lutnia

 


Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów we współpracy z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika”.

Daty związane z tym wydarzeniem:

18 Maja 2019 | godz. 21:00, Plac przed Domem Gotyckim w Puławach IV Festiwal Lesslów: Claudio Monteverdi – Walka Tankreda z Kloryndą
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"