Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów: Msza święta za środowiska artystyczne Puław i regionu

Program

miejsce:
Kościół pw. św. Brata Alberta w Puławach, godz.18.00
wstęp:
wstęp wolny

IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów: Msza święta za środowiska artystyczne Puław i regionu

 
Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach to impreza nawiązująca do ogromnej spuścizny kulturowej przekazanej naszym pokoleniom przez rodzinę Czartoryskich i jej otoczenie. Na puławskim dworze inicjowano wydarzenia budzące podziw i szacunek innych ośrodków, o prymat zaś w dziedzinie kultury i sztuki miejscowość konkurowała z największymi ośrodkami.
 
Zapraszamy serdecznie na uroczystą mszę świętą za wszystkie środowiska artystyczne z Puław i regionu. Oprawą muzyczną mszy, z udziałem puławskich artystów (Puławskiej Orkiestry Dętej, chóru Albertinum, uczniów PSM w Puławach i innych) pokieruje znakomity polski organista, Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach - Jerzy Kukla. Będzie on także wykonawcą recitalu po zakończonej liturgii.

To pierwsze takie wydarzenie w ramach Festiwalu. Chcemy aby stało się ono częścią każdej następnej odsłony festiwalowej jako element posiadający nie tylko wymiar duchowy ale również jednoczący środowiska artystyczne regionu i popularyzujący idee Festiwalu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów we współpracy z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika”.


https://domchemika.pl/file/Prorgam/2019/2019-06/Plakat%20ma%C5%82y.jpg

Daty związane z tym wydarzeniem:

19 Maja 2019 | Kościół pw. św. Brata Alberta w Puławach, godz.18.00 IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów: Msza święta za środowiska artystyczne Puław i regionu
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"