Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów - W muzycznym saloniku III

Program

miejsce:
Sala Balowa Pałacu Czartoryskich w Puławach, godz. 17.00
wstęp:
wstęp wolny

IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów - W muzycznym saloniku III

 
Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach to impreza nawiązująca do ogromnej spuścizny kulturowej przekazanej naszym pokoleniom przez rodzinę Czartoryskich i jej otoczenie. Na puławskim dworze inicjowano wydarzenia budzące podziw i szacunek innych ośrodków, o prymat zaś w dziedzinie kultury i sztuki miejscowość konkurowała z największymi ośrodkami.
 
W muzycznym saloniku III to uroczysty, wspólny koncert uczniów i pedagogów (solistów, chóru i orkiestry) Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach.
 

To kolejna odsłona cyklu z udziałem uczniów i nauczycieli PSM w Puławach. Ideą koncertu jest popularyzowanie polskiej muzyki klasycznej wśród odbiorców ale także uczniów i nauczycieli szkół muzycznych, których program nauczania często nie uwzględnia niestety wielu znakomitych polskich twórców i oparty jest na dorobku jedynie kilku wybitnych polskich kompozytorów. To od wrażliwości pedagogów zależy w dużym stopniu dobór repertuaru uczniów a co za tym idzie – zainteresowanie ich polską literaturą muzyczną.

W programie: W. A. Mozart, St. Moniuszko, Fr. Chopin, Fr. Lessel H. Wieniawski i inni

 

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów we współpracy z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika”.

 

https://domchemika.pl/file/Prorgam/2019/2019-06/Plakat%20ma%C5%82y.jpg

Daty związane z tym wydarzeniem:

30 Maja 2019 | Sala Balowa Pałacu Czartoryskich w Puławach, godz. 17.00 IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów - W muzycznym saloniku III
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"