Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Spektakl pt.: "Nie jedzcie stokrotek" Dziecięcego Teatrzyku "Figielek" oraz inscenizacja pt. "Zajączki Samochwały"

Program

miejsce:
Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", godz. 17.00
wstęp:
wolny

Spektakl pt.: "Nie jedzcie stokrotek" Dziecięcego Teatrzyku "Figielek" oraz inscenizacja pt. "Zajączki Samochwały"


Pierwszego czerwca zachęcamy wszystkie dzieci oraz ich rodziców do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Puławski Dom Kultury „Dom Chemika” przygotował dla dzieci w dniu ich święta na dwie teatralne niespodzianki w reżyserii Anny Filipiak-Matras.

 

Pierwsza z nich to spektakl Dziecięcego Teatrzyku „Figielek” na podstawie scenariusza Zofii Wójcik pt. „Nie jedzcie stokrotek”.

 

Jest to zabawna historia o dwóch królestwach: kwiatów i robaczków, którymi rządzą: Kwiatowa Wróżka i Królowa Robaczków. Pewnego dnia robaczki wychodzą na żer, aby poznać nowe smaki. Spotykają tam, prezentujące swoje uroki kwiaty. Co wyniknie ze spotkania? Czy kwiaty i robaczki znajdą wspólny język i dogadają się ze sobą?

 

Drugą premierą będzie przedstawienie małych aktorów, którzy w ramach warsztatów teatralnych „Zabawa w teatr”, zaprezentują swoje umiejętności w inscenizacji wiersza Wiery Badalskiej pt. „Zajączki Samochwały”.

 

„Zajączki Samochwały” opowiadają o rozbrykanych zajączkach, które twierdzą że niczego się nie boją. Zajączki pewnego dnia wybierają się na spacer do lasu, gdzie dochodzi do niespodziewanego spotkania w wyniku którego, zarozumiałe zajączki zmieniają swoje zachowanie.

 

Mamy nadzieję, że występ podopiecznych Anny Filipiak-Matras będzie doskonałą zabawą nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, opiekunów i najbliższych.

 

Daty związane z tym wydarzeniem:

01 Czerwca 2019 | Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" Spektakl pt.: "Nie jedzcie stokrotek" Dziecięcego Teatrzyku "Figielek" oraz inscenizacja pt. "Zajączki Samochwały"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"