Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!"

Program

miejsce:
POK "Dom Chemika", godz. 17:00
wstęp:
wstęp wolny

Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!"


Teatr SPUT² prowadzony przez instruktorkę Katarzynę Grudzień, obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Na zajęciach uczestnicy poznają zasady kultury żywego słowa oraz zdobywają umiejętności współpracy w grupie. Dodatkowo prowadzone są zajęcia indywidualne z recytatorami, członkowie tworzą własne spektakle i monodramy.

 

Z okazji 15 urodzin odbędzie się prawdziwa teatralna uczta. 18 czerwca Teatr SPUT² zaprezentuje trzy bardzo ciekawe spektakle.

 

Premierowo zobaczymy monodram „Pif! Paf! Jesteś trup” w wykonaniu Janka Wiśniewskiego. Napisana przez Williama Mastrosimone sztuka stała się jedną z najważniejszych młodzieżowych sztuk w historii. „Pif paf! Jesteś trup!” to historia nastoletniego Josha, który w więziennej celi dokonuje rachunku sumienia za popełnione morderstwo. Sztuka oparta jest na autentycznych wydarzeniach: odnosi się do masakry, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w Columbine High School w Stanach Zjednoczonych. Dwaj nastoletni uczniowie tej szkoły, Eric Harris i Dylan Klebold, weszli na jej teren i strzelając z broni palnej zamordowali 12 rówieśników i nauczyciela, raniąc przy tym 24 inne osoby.

 

W tym dniu starsza grupa teatralna pokaże również spektakl pt. „Zołza(y)” wg. scenariusza Grzegorza Śmiałka.

 

Tytułowe Zołzy to duchy trzech sióstr, które nagle pojawiają się w domu młodego małżeństwa - Katarzyny i Marka - i przewracają ich życie do góry nogami. Całą sytuację próbuje uratować ekscentryczna Sybilla. Jej obecność pozwoli rozwikłać tajemnicę Katarzyny, która okazuje się być największą zołzą.

 

Na zakończenie zobaczymy plenerowy pokaz młodszej grupy SPUT².

 

Zapraszamy 18 czerwca br. o godz. 17:00 do Puławskiej Galerii Sztuki. Wstęp wolny.


Monodram "Pif! Paf! Jesteś trup" został zrealizowany w ramach stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego.

Daty związane z tym wydarzeniem:

18 Czerwca 2019 | POK "Dom Chemika", godz. 17:00 Premiera monodramu "Pif! Paf! Jesteś trup!"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"