Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Wystawa "Fotografia" Łukasza Fedorowicza

Program

miejsce:
POK "Dom Chemika", godz. 19:00
wstęp:
wstęp wolny

Wystawa "Fotografia" Łukasza Fedorowicza


6 lipca o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prezentowanej w ramach Warsztatów Jazzowych Puławy 2019 - "Fotografia" Łukasza Fedorowicza. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 r. w Puławskiej Galerii Sztuki.


Łukasz Fedorowicz – miłośnik fotografii, muzyki, filmu. Dokumentalista życia kulturalnego miasta. Fotografią zajmuje się od wielu lat. Jego prace były eksponowane podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz w publikacjach książkowych, w fotogalerii na stronie internetowej Domu Chemika, na różnych stronach Facebooka, a także były wykorzystywane na plakatach imprez muzycznych, m. in. wystawie z okazji X Warsztatów Bluesowych, prezentacji towarzyszącej Sympozjum „Puławy–Chemia–Sztuka”, czy w Krakowskim Kwartalniku Literacko – Artystyczny „Metafora”.Pierwsze fotografie wykonał w latach 60. aparatem DRUH na klisze zwojowe 60 mm, późniejsza fotografia to praca na filmach małoobrazkowych 35 mm, oraz eksperymenty w ciemni fotograficznej. Wraz z dostępem do lepszego sprzętu i nowych technik fotograficznych korzystał z kolorowych materiałów odwracalnych, tzw. slajdów. Z czasem fotografię analogową zastąpił cyfrową. Ulubionym tematem Łukasza Fedorowicza są sceny uliczne, rejestrowanie ciekawych sytuacji i zachowań ludzi oraz koncerty muzyczne. W miarę wolnego czasu uczestniczy w plenerach, wystawach i warsztatach fotograficznych. W konkursach poplenerowych zdobywał nagrody i wyróżnienia.


Wystawy indywidualne autora były wystawiane w Galerii Piwnica MDK w Puławach, w POK „Dom Chemika” oraz w Kordegardzie Pałacu XX Czartoryskich w Puławach.


Prezentowana wystawa to efekt połączenia fascynacji autora muzyką i fotografią. Większość prezentowanych fotografii została wykonana podczas imprez organizowanych przez POK „Dom Chemika” w Puławach.

 

Daty związane z tym wydarzeniem:

01 WrześNia 2019 | Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" Wystawa "Fotografia" Łukasza Fedorowicza - zakończenie
06 Lipca 2019 | Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" Wystawa "Fotografia" Łukasza Fedorowicza - rozpoczęcie
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"