Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Wernisaż wystawy Agnieszki Kwiatkowskiej–Zwolan „Apeiron”

Program

miejsce:
Galeria Aneks, godz. 18:00
wstęp:
wstęp wolny

Wernisaż wystawy Agnieszki Kwiatkowskiej–Zwolan „Apeiron”


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Agnieszki Kwiatkowskiej–Zwolan „Apeiron”, który odbędzie się 6 września o godz. 18:00 w Galerii Aneks. Ekspozycję będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 28 września 2019 r. Wstęp wolny.

 

Agnieszka Kwiatkowska–Zwolan - absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje w Kolegium Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie; obecnie na stanowisku adiunkta w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Zajmuje się grafiką warsztatową oraz arteterapią. Od 1996 roku brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Wielokrotna laureatka kolejnych edycji konkursu „Grafika warszawska”.

 

 

Tym, co scala prace Agnieszki Kwiatkowskiej–Zwolan, poza warstwą tematyczną, jest wszechobecne zagadnienia światła, które jako lux staje się naczelną zasadą w prezentowanych grafikach. Poszukiwanie rozwiązań luministycznych związane jest także z użyciem różnorodnych, szalenie wymagających biegłości, technik warsztatu graficznego od linorytu przez technikę suchej igły, karborund, kolograf po druk strukturalny i collage. Artystka porządkuje systemy i światy żywiołów wokół nas, nadając im wyrazistą, niemalże plakatową formułę” - tak o pracach graficznych autorki wystawy pisze dr Magdalena Janota–Bzowska.

Daty związane z tym wydarzeniem:

28 WrześNia 2019 | Galeria Aneks, godz. 18:00 Wystawa Agnieszki Kwiatkowskiej–Zwolan „Apeiron” - zakończenie
06 WrześNia 2019 | Galeria Aneks, godz. 18:00 Wystawa Agnieszki Kwiatkowskiej–Zwolan „Apeiron” - rozpoczęcie
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"