Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » 10. Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata - Jerry & The Pelican System

Program

miejsce:
POK “Dom Chemika”, godz. 19:00
wstęp:
15 zł

10. Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata - Jerry & The Pelican System


Zespół założony w 2018 roku z inicjatywy saksofonisty i kompozytora Jerzego Mączyńskiego. Choć w tym projekcie zebrał instrumentalistów pochodzących z rożnych środowisk, to udało im się wspólnie stworzyć system łączenia rozmaitych wizji oraz umiejętności.

Debiutancki album zespołu ukazał się nakładem wytwórni Polskie Nagrania w kultowej serii Polish Jazz, w której znajdują się płyty tak wybitnych artystów tego gatunku jak: Krzysztof Komeda, Andrzej Kurylewicz, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Stanko czy Michał Urbaniak.

 


Jerzy Mączyński — Polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i klasyki (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. W 2018 roku jako drugi Polak w historii rozpoczął studia magisterskie w prestiżowej szkole Berklee College of Music na kierunku contemporary music performance. Założyciel i lider zespołu Jerry & The Pelican System — alternatywnego konceptu muzycznego, który szturmem podbija nie tylko polską scenę muzyki instrumentalnej. Współzałożyciel jednego z najbardziej rozpoznawalnych jazzowo-eksperymentalnych zespołów młodego pokolenia P.E. Quartet. W 2018 roku we współpracy z Wytwórnią MultiKulti Project zespół wydał swój pierwszy album zatytułowany Cokolwiek. Płyta jest w całości utrzymana w klimacie indie jazz. W 2016 roku formacja wygrała Międzynarodowy Festiwal — Tarnów Jazz Contest oraz zdobyła III miejsce na Blue Note Jazz Competition. W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jamboree, Ferrara Buskers Festival, czy Jazztopad oraz w Parlamencie Europejskim w Brukseli w ramach EXPO2017. Wielokrotnie pracował jako aranżer i kompozytor przy spektaklach teatralnych, miedzy innymi w warszawskim Teatrze Capitol. 

 

Jerry & The Pelican System:
Jerzy Jerry Mączyński — saksofon
Marcin Elszkowski — trąbka
Marcel Baliński — piano
Franciszek Pospieszalski — kontrabas
Wiktoria Jakubowska — perkusja

 


Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie POK „Dom Chemika” (ul. Wojska Polskiego 4), od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00–18:00, tel. 81 886 20 24.


Karnet na wszystkie koncerty 65 zł. Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora — wstęp wolny na wszystkie koncerty.

 

Na Festiwal zapraszają Stowarzyszenie "Dwa Brzegi", Miasto Puławy i Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" - Partner Festiwalu.

Daty związane z tym wydarzeniem:

9 Listopada 2019 | POK “Dom Chemika”, godz. 19:00 10. Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata - Jerry & The Pelican System
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"