Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Wystawa Mirosława Mirońskiego "Moje inspiracje"

Program

miejsce:
Galeria Aneks, godz. 18:00
wstęp:
wstęp wolny

Wystawa Mirosława Mirońskiego "Moje inspiracje"


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Moje inspiracje” Mirosława Mirońskiego, który odbędzie się 7 listopada o godz. 18:00 w Galerii Aneks.

 

Emocjonalnie twórczość Mirosława Mirońskiego bliska jest ekspresjonizmowi. Chociaż dominuje w niej abstrakcja jest ona tylko daleko idącą próbą przetworzenia i odrealnienia rzeczywistości. Autor wydobywa to, co w malarstwie i w grafice jest najważniejsze - grę kolorów, kontrast form i walorów. Chętnie nawiązuje do tematów muzycznych (...). Skupia się na zagadnieniach stricte formalnych, pomijając wszelkiego rodzaju ozdobniki, przez co jego prace mogą wydawać się nieco surowe, a nawet ascetyczne. Jest to ze strony autora zabieg w pełni przemyślany, a efektem są obrazy i grafiki, które nie epatują widza „ładnymi” zestawieniami barw, czy popularnym tematem, a za to przyciągają uwagę oglądającego prostotą formy.

 

Obrazy i grafiki Mirosława Mirońskiego łączą się w cykle tematyczne lub formalne, a różnorodność prac jest wynikiem zgłębiania przez autora wybranego tematu lub zagadnienia, które w danym czasie determinuje jego twórczość. (…)”. - mówi o twórczości autora wystawy, Bogusław Lustyk.

 

 

Moja twórczość - to połączenie emocji i przemyśleń nad naturą rzeczy, nad zjawiskami, które nas otaczają. To także ścieranie się tego, co można opisać przy pomocy znanych prawideł kompozycji oraz fabuły, z tym co jest nieuchwytne, niedające się zdefiniować, a co można jedynie przeżyć w sferze emocjonalnej. Sztuka pozbawiona emocji staje się sztuką pustą i jałową. Podglądam, naturę, przyrodę. Interpretuję ją po swojemu, staram się to przenieść na płótno lub papier używając koloru i formy. Czasem dopowiadam treść. Wyławiam z otoczenia rzeczy zwyczajne, które transponuję na obraz, pokazuję je na nowo widzowi. Kieruję jego uwagę na urodę zjawisk, nawet tych banalnych, obok których przechodzimy nie dostrzegając ich piękna – podkreśla autor, Mirosław Miroński.

 

Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 29 listopada 2019 r. Wstęp wolny.

Daty związane z tym wydarzeniem:

7 Listopada 2019 | Galeria Aneks, godz. 18:00 Wystawa Mirosława Mirońskiego "Moje inspiracje" - rozpoczęcie
29 Listopada 2019 | Galeria Aneks, godz. 16:00 Wystawa Mirosława Mirońskiego "Moje inspiracje" - zakończenie
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"