Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

Program

miejsce:
Hala Sportowa Zespołu Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 7
wstęp:
wstęp wolny

XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

 

Z przykrością informujemy, iż w związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa C0VID-19 XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” zostaje odwołany w dniach 13-15 marca br. i odbędzie się w innym terminie.

 

Puławski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli" odbędzie się w naszym mieście po raz dziewiętnasty. W tym roku będziemy gościć na parkiecie Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych. Do oglądania tanecznych zmagań zapraszamy w dniach 14 i 15 marca. Zapowiada się niezwykłe widowisko artystyczne, oparte na wspaniałych polskich tradycjach tanecznych.

 

Najzdolniejsi tancerze z niemal całej Polski będą rywalizowali w konkursie tańców polskich w formie towarzyskiej. W turnieju wezmą udział zespoły z 26 ośrodków m. in. z Warszawy Malborka, Gdańska, Krakowa, Dobczyc, Poznania, Katowic, Wronek, Torunia oraz oczywiście z Puław.

Mieszkańcy powiatu puławskiego będą mogli kibicować tancerzom Młodzieżowego Zespołu Tańca Ludowego w Klementowicach oraz przede wszystkim gospodarzom konkursu – parom turniejowym Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

Zmagania rozpoczną się w sobotę, 14 marca. Spośród ponad 400 tancerzy, sześcioosobowa komisja pod wodzą sędziego głównego wybierze w 7 kategoriach wiekowych i kilku klasach tanecznych, po 6 par, które zakwalifikują się do ścisłych finałów konkursu i będą walczyć o tytułowy „Pierścień Księżnej Izabeli”.

W tym roku, drugiego dnia turnieju, odbędzie się także konkurs Kar Mazurowych. Do prezentacji w tej kategorii zgłosiło się aż 10 grup, które pokażą mazura w 4-ro parowej formie salonowej.

W niedzielę, 15 marca o godz. 11:00, uroczystym Polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników turnieju rozpocznie się Gala Finałowa, podczas której poznamy laureatów konkursu. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć występ grupy reprezentacyjnej i I grupy „Powiśla”. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Sędzią głównym konkursu będzie Jan Łosakiewicz, wiceprzewodniczący polskiej sekcji światowej organizacji CIOFF.

                                       

Program:

14 marca (sobota) 2020 r.
• godz. 9:30-14:00 – I blok konkursowy (eliminacje, ćwierćfinały, półfinały i finały w klasach C i B)
• godz. 16:00-19:30 – otwarcie Konkursu – II blok konkursowy (finały w klasach A).

15 marca (niedziela) 2020 r.
• godz. 11:00-13:30 – Polonez, konkurs Kar Mazurowych, występ Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, wręczenie nagród, pokazy mistrzów.

Zapraszamy mieszkańców i sympatyków do przyjścia, kibicowania parom oraz podziwiania polskich tańców narodowych na najwyższym poziomie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Puławy – Paweł Maj, Starosta Puławski – Danuta Smaga, Wójt Gminy Puławy – Krzysztof Brzeziński, Prezydent Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® - Jerzy Chmiel.

                                        


Daty związane z tym wydarzeniem:

14 Marca 2020 | Hala Sportowa Zespołu Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 7 XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”
15 Marca 2020 | Hala Sportowa Zespołu Szkół Technicznych, ul. Wojska Polskiego 7 XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"