Program - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Program » Pokaz spektaklu "Zabawa w śpiącą królewnę"

Program

miejsce:
Kanał YouTube, godz. 16:00-19:00
wstęp:
wstęp wolny

Pokaz spektaklu "Zabawa w śpiącą królewnę"

 

Kolejnym spektaklem, który pokażemy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, za pośrednictwem serwisu YouTube, będzie przedstawienie w konwencji żartu scenicznego - "Zabawa w śpiącą królewnę", w wykonaniu Teatru Lalek „Muchomor”. Premiera odbyła się 7 grudnia 2013 roku, a scenariusz powstał według tekstu Zofii Wójcik.


„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami…" - tak zaczyna się każda bajka. I ta też. I jest królewna, królewicz i wróżki. Wszystko jest tak jak być powinno, z tym wyjątkiem, że aktorów tu występujących "normalne" bajki nie bawią.

 

Zabawa jest wtedy, gdy robi się coś po swojemu w myśl zasady "aktorem może być każdy". Oczywiście efekt jest fatalny - wszyscy na scenie się kłócą, narrator nie zna tekstu, królowa się obraża, królewna ryczy, król wrzuciłby wszystkich do lochu, wróżki myślą, że są motylami, rycerze śpiewają, jakby urwali się z choinki albo innej bajki, królewicz najadł się szaleju, a o żabie lepiej nie mówić. Tylko niania jest normalna, z wyjątkiem kiedy tańczy disco polo.

 

 

I zapewniamy, że wszelkie podobieństwo do ludzi i zwierząt nie jest przypadkowe, dlatego nadużycie humoru należy skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, gdyż grozi to życiu i zdrowiu.

 

Na pokaz spektaklu „Zabawa w śpiącą Królewnę” zapraszamy 29 marca, na kanał YouTube naszego Ośrodka, w godz. 16:00 - 19:00.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"