Puławska Orkiestra Dęta - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Puławska Orkiestra Dęta

Puławska Orkiestra Dęta

Orkiestra Dęta funkcjonuje przy Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 listopada 2017 roku.

 

Nad pracą całej orkiestry czuwa kapelmistrz i instruktor sekcji instrumentów blaszanych – Dariusz Domański - Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie trąbki, obecnie pierwszy trębacz Teatru Muzycznego w Lublinie, wieloletni instruktor sekcji instrumentów blaszanych w Orkiestrze Urzędu Miejskiego w Parczewie z licznymi sukcesami, aktywny muzyk sesyjny i orkiestrowy.

 

 

 

Instruktorem sekcji instrumentów drewnianych jest Andrzej Topolewski - Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie klarnetu, wieloletni instruktor w parczewskiej orkiestrze, również aktywny muzyk sesyjny i orkiestrowy.

 

 

Osoby zainteresowane ciągle mogą jeszcze dołączyć do składu orkiestry.


Spotkania orkiestry odbywają się w Szkole Podstawowej nr 11 w pomieszczeniach Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca GRZEŚ, ul. Legionu Puławskiego 8, w czwartki (godz. 15.00) i soboty (godz. 10.00).


W czwartki odbywają się próby indywidualne, natomiast w soboty spotyka się cały skład orkiestry.

 

 



W 2018 r. orkiestra wzbogaciła się o 21 nowych, profesjonalnych sprzętów oraz sprzęt marszowy. W maju 2018 r. został przeprowadzony konkurs na logo orkiestry zdobiące koszulki z nowym znakiem identyfikującym zespół.

 

Po raz pierwszy orkiestra wystąpiła w czerwcu 2018 na POK-frontacjach, będących prezentacją form artystycznych Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika”. Kolejnym ważnym krokiem w występach artystycznych grupy, była prezentacja podczas VIII i IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Puławach oraz innych wydarzeniach okazjonalnych.Od września 2019 roku orkiestra posiada eleganckie stroje galowe.

 

Specyfika Puławskiej Orkiestry Dętej stale się formuje i rozwija. Uczestnicy szkolą swój warsztat oraz powiększają repertuar, podejmując się gry coraz ciekawszych orkiestrowych standardów.


34. Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych - Puławska Orkiestra Dęta - "Z nowego świata"



Kontakt:

e-mail: domchemika@domchemika.pl
tel. +48 (81) 887 96 01 do 04

Zapraszamy do polubienia strony Puławskiej Orkiestry Dętej na Facebooku.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"