Puławskie Lato Bluesowe - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Puławskie Lato Bluesowe

Puławskie Lato Bluesowe
Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Puławskiego Lata Bluesowego, a wraz z nią, odbywające się już po raz dwunasty warsztaty muzyki bluesowej. Pięciodniowe spotkania skierowane są do wszystkich chętnych wokalistów i instrumentalistów zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności muzycznych oraz miłośników fotografii reporterskiej.

 

Nasze warsztaty prowadzą profesjonalni muzycy i instruktorzy:


Katarzyna Mirowska - klasa wokalna - absolwentka w klasie instrumentalnej i wokalnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia we Wrocławiu, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Oprócz czynnego śpiewania prowadzi działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem śpiewu specjalizującym się w metodzie Speech Level Singing S. Riggsa. Zajmuje się wokalnym przygotowaniem aktorów do spektakli. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, współpracowała z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. Pracuje jako muzyk sesyjny, prowadzi ożywioną działalność w kraju za granicą.


dr Marcin Wawrzynowicz - klasa wokalna - wokalista, kompozytor, pedagog, absolwent wokalistyki Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród indywidualnych. Na swym koncie ma dwa autorskie albumy CD („Missa Pacis” 2009 i „Camamey „2012). Od roku 2010 jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym. W 2017 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie wokalistyka. Prowadzi klasę śpiewu w Katowickiej Akademii Muzycznej oraz w Instytucie Jazzu PWSZ w Nysie.


Jacek Jaguś - klasa gitary elektrycznej - kilkakrotnie wybierany jednym z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych. Ma na koncie występy na wszystkich znaczących festiwalach bluesowych w Polsce oraz współpracę z uznanymi muzykami, takimi jak Leszek Cichoński czy chicagowski gitarzysta Phil Guy. Od kilku lat prowadzi działalność dydaktyczną prowadząc warsztaty gitarowe oraz wykłady o tematyce muzycznej (projekt Akademia Bluesa, Blues nad Bobrem, Letnie Warsztaty Bluesowe w Bolesławcu).


Bartosz Łęczycki - klasa harmonijki - uznany za najlepszego harmonijkarza w Polsce w roku 2005, 2006, 2007, 2009, 2017 (wg czytelników kwartalnika "Twój Blues"). Otrzymał 2 platynowe płyty za albumy "Koledzy" (2007) oraz "Męska Muzyka" (2008). Wszechstronny muzyk sesyjny (swobodnie czuje się w każdym gatunku muzyki), biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać w każdej tonacji na 10cio kanałowej harmonijce diatonicznej. Najbardziej ceniony pedagog i aktywny popularyzator harmonijki (prowadzi ok. 30 warsztatów rocznie w Polsce i w Europie).


Andrzej Stagraczyński - klasa gitary basowej - od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Koncertował z wieloma muzykami i zespołami w kraju i za granicą. Od wielu lat prowadzi warsztaty nauki gry na gitarze basowej m.in. w Puławach, Krakowie, Gostyniu.


Łukasz Sobolak - klasa perkusji - brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Jazz Goes to Town w Czechach, którego jest laureatem. Muzyka którą wykonuje bazuje głównie na jazzie i trip hopie. Wspaniały muzyk, wykładowca i wychowawca.


Rafał Karasiewicz - klasa instrumentów klawiszowych - muzyk, wykładowca we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz we Wrocławski Studiu Musicalowym. Współpracuje z Krzysztofem Kiliańskim, Krzesimirem Dębskim, Krzysztofem Herdzinem i Leszkiem Możdżerem, a także z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu i Orkiestrą Tomasza Szymusia.


Daniel Mróz - klasa fotograficzno-reporterska - instruktor fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, Fotoreporter "Forum" Polskiej Agencji Fotografów, finalista Grand Press Foto 2015, Organizator corocznych 24-godzinnych Maratonów Fotograficznych.


W tym roku, ze względu na modernizację głównej siedziby POK „Dom Chemika”, zajęcia będą odbywały się w bursie Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Norwida 8A (warsztaty muzyczne) i Młodzieżowym Domu Kultury (zajęcia w ciemni fotograficznej). Z koncertami i codziennymi jam session gościć będziemy w klubie Peweks Art & Music.

 

Liczba miejsc w klasach jest ograniczona. O przyjęciu do klasy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

 

 

Udział w warsztatach należy zgłosić poprzez formularz rejestracyjny, aktywny do 15 sierpnia.

 

 

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty:


w klasach instrumentalnych i wokalnych - 350 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

w klasie fotograficzno-reporterskiej - 150 zł (pakiet warsztaty + koncerty)

opłata za nocleg i pełne wyżywienie przez 5 dni (w Bursie RCKU) – 325 zł

 

Wszelkie pytania można kierować poprzez adres e-mailowy blues@domchemika.pl oraz telefonicznie 81 887 96 01 – Katarzyna Nowak.

 

Organizatorzy: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”. Zadanie dofinansowane z budżetu Miasta Puławy.


INFORMACJE I PROGRAM

REGULAMIN
OŚWIADCZENIE DLA NIELETNIEGO UCZESTNIKA
LISTA STANDARDÓW BLUESOWYCH


Koncert Jonn Del Toro Richardson Band

 

Jonn Del Toro Richardson muzykę bluesową interpretuje w unikalny sposób, łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk. W 2005 roku wraz z zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis, gdzie zdobył główną nagrodę. W 2008 roku album zespołu pt. „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut. Jonn Del Toro Richardson występuje też na czele własnego zespołu i towarzyszy innym liderom (Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, James Cotton, Bob Stroger, Willie “Big Eyes” Smith, Anson Funderburgh, Ronnie Earl, Rich Del Grosso, Gary Moore). W 2013 roku wspólnie z Seanem Carney’em nagrali album „Drivin’ Me Wild”. W roku 2015 ukazał się solowy debiut Jonna zatytułowany „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award).

 


Jonn Del Toro Richardson wystąpi wraz z zespołem w składzie:

 

 • Lenny Paul – bas,

 • Pascal Delmas – perkusja.

 

Na koncert w ramach Puławskiego Lata Bluesowego 2018, zapraszamy 24 sierpnia br. o godz. 20:00 do Klubu Peweks Art&Music (ul. Centralna 1). Rezerwacja i informacja w kasie POK „Dom Chemika”, tel. 81 886 20 24.


_______________________________________________________

-> 2017


 

KONCERTY

 • 16 sierpnia 2017 r. - BLUES WIECZOROWĄ PORĄ - g. 20:00, "U SMOKA" (wstęp wolny)

 • 17 sierpnia 2017 r. - KRAKÓW STREET BAND - g. 20:00, sala widowiskowa (wstęp 30 zł)

 

KRAKÓW STREET BAND to zespół, który w ekspresowym tempie stał się muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju i zagranicy. Uliczne granie z początku miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, szybko jednak spodobało się publiczności tak bardzo, że zespół od trzech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność, a terminarz tras koncertowych po Polsce i za granicą zapełnia się z rocznym wyprzedzeniem. Trudno się temu dziwić - muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy).

 

 • 18 sierpnia 2017 r. o g. 20.00 - odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród V Przeglądu Zespołów Bluesowych oraz występ zwycięzcy przeglądu
 • 18 sierpnia 2017 r. - MAGDA PISKORCZYK z zespołem - g. 20.30, "U SMOKA" (wstęp 30 zł)

 

Magda to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.

 

 • 19 sierpnia 2017 r. - KONCERT FINAŁOWY XI LETNICH WARSZTATÓW BLUESOWYCH - g. 20:00, "U SMOKA" (wstęp 15 zł)

Po koncertach wspólne jam session do późnych godzin nocnych, wstęp 7 zł.

 

Wstęp na jam session – 7 zł
Wstęp na koncerty – 30 zł

Wstęp na Koncert Finałowy  15 zł
Karnet na wszystkie wydarzenia  70 zł


                                XI LETNIE WARSZTATY BLUESOWE 2017
                                     Dofinansowano z budżetu Gminy Miasta Puławy

 • data: 15 - 19 sierpnia 2017 r.

 • termin zgłoszeń: do 31 lipca 2017 r.

 • organizatorzy:

- Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

- Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Promyk”

 • osoba odpowiedzialna za organizację: Aleksandra Kozak-Kotowska, e-mail: aleksandra.kozak@domchemika.pl oraz Jolanta Ochal, e-mail: jolanta.ochal@domchemika.pl

 

KADRA:

 1. Anna Ozner - klasa wokalna

 2. Jacek Jaguś - klasa gitary elektrycznej

 3. Bartosz Łęczycki - klasa harmonijki

 4. Andrzej Stagraczyński - klasa gitary basowej

 5. Katarzyna Mirowska - klasa wokalna

 6. Łukasz Sobolak - klasa perkusji

 7. Rafał Karasiewicz - klasa instrumentów klawiszowych

 8. Daniel Mróz - klasa fotograficzno - reporterska

 

 • W warsztatach mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani, którzy wypełnią interaktywną „kartę zgłoszenia” znajdującą się na stronie: https://www.domchemika.pl/formularz_blues/index.php

 • opłacą koszty warsztatów i prześlą potwierdzenie przelewu na e-mail: blues@domchemika.pl

 • Opłata za udział w warsztatach:

- w klasach instrumentalnych i wokalnych wynosi - 250 zł.

- w klasie fotograficzno - reporterskiej - 70 zł.

 • Należność należy wpłacać na konto:

Bank Spółdzielczy w Końskowoli: 22 8741 0004 0020 3111 2000 0010

 • Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 LIPCA 2017r. O przyjęciu do klasy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

 • Wszyscy uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny.

 • Ilość uczestników ze względów logistycznych ograniczona – do 12 osób w każdej klasie.

 • Istnieje możliwość rezerwacji noclegów z 15/16/17/18/19/20 sierpnia 2017r. - w cenie 35 zł za dobę.

 • Gitarzyści winni przywieźć ze sobą gitarę i własny piec, harmonijkarze – harmonijkę C-dur, perkusiści własną perkusję i pałki.

 • W klasie fotograficzno - reporterskiej – własny aparat fotograficzny.

 • Osoby niepełnoletnie powinny przysłać na nasz adres potwierdzoną zgodę rodziców (Oświadczenie).

 


V Przegląd Zespołów Bluesowych

 • Termin przyjmowania zgłoszeń - do 14 sierpnia 2017 r.

 • Występy konkursowe - 18 sierpnia 2017, godz. 16:00

 • Koncert Zwycięzcy Przeglądu18 sierpnia 2017, godz. 20.00

 • Osoba do kontaktu: Aleksandra Kozak-Kotowska, e-mail: aleksandra.kozak@domchemika.pl oraz Jolanta Ochal, e-mail: jolanta.ochal@domchemika.pl

 • Organizatorzy:

- Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", ul. Wojska Polskiego 4, 24-100 Puławy, tel. 81/8879-601

- Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Promyk" w Puławach .

 

Co roku nasze miasto odwiedzają gwiazdy i wielbiciele bluesa. Jest to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Puław.

 

Po raz piąty, festiwalowi towarzyszy Przegląd Zespołów Bluesowych. Aby wziąć w nim udział wystarczy trochę umiejętności i weny twórczej. Warunkiem uczestnictwa w Przeglądzie jest zakwalifikowanie wykonawcy przez Jury na podstawie nadesłanych materiałów mailowo w formacie mp3.

Zachęcamy - dołącz do naszego muzycznego wydarzenia!


W Przeglądzie mogą brać udział zespoły nieprofesjonalne, również te bez dorobku oficjalnego wydawnictwa fonograficznego. Wypełnioną Kartę Zgłoszenia oraz demo z utworami w formacie "nazwa_tytuł.mp3" należy przesłać na e-mail: przegladbluesowy@domchemika.pl, do dnia: 14 sierpnia 2017 r.

 

Zwycięzca Przeglądu wystąpi  w dniu 18 sierpnia 2017 r. o godz. 20.00 w Kawiarni "U Smoka".

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"