Turniej Wiedzy "Bitwa o Puławy" - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Turniej Wiedzy "Bitwa o Puławy"

Turniej Wiedzy "Bitwa o Puławy"


IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej "Bitwa o Puławy"W październiku po raz czwarty odbędzie się "Bitwa o Puławy", czyli Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej o Puławach adresowany do młodzieży szkolnej z terenu naszego miasta. Tradycyjnie "Bitwa o Puławy" odbędzie się w dwóch etapach - na sobotę 6 października zaplanowana została gra miejska, a w środę 10 października konkurs wiedzy. Do udziału w rywalizacji zapraszamy uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w drużynach trzyosobowych.

Podczas gry miejskiej ponownie będą wykorzystywane kody w technologii QR. Rejestracja uczestników rozpocznie się w poniedziałek 10 września za pośrednictwem formularza internetowego. Szczegóły całego wydarzenia zostaną opublikowane już wkrótce.

Jednocześnie już teraz rozpoczynamy nabór wolontariuszy, którzy zechcą wesprzeć organizację Turnieju. Osoby zainteresowane tego typu aktywnością proszone są o kontakt z Mariuszem Karolakiem (Centrum Informacji Turystycznej przy al. Królewskiej 4, e-mail: mariusz.karolak@domchemika.pl) do dnia 26 września 2018 roku.

 

Temat tegorocznej gry miejskiej to "Zabytki w puławskim parku"


Ideą Turnieju jest edukacja historyczno-kulturalna zaprezentowana w nowoczesnej i atrakcyjnej dla młodych ludzi formie z wykorzystaniem nowoczesnych mobilnych technologii.

Cele Turnieju:


① rozbudzenie zainteresowań historycznych
② upowszechnienie znajomości historii Puław
③ aktywność ruchowa na świeżym powietrzu
④ zwiększenie świadomości w zakresie znajomości topografii Puław
⑤ propagowanie działań współpracy w grupie

 

Materiały edukacyjne

 

Artykuły:

 * Eugeniusz Żak, /Społeczeństwo i gospodarka Puław w latach 1905-1939/, [w:] /Puławy dawne i nowe/, red. Józef Trześniak, Lublin 1987, s. 231-247
 * Józef Trześniak, /Uprzemysłowienie Puław do 1939 roku/, [w:] /Puławy dawne i nowe/, red. Józef Trześniak, Lublin 1987, s. 249-315
 * Zygmunt Nowakowski,/Józef Trześniak/, Zabytki puławskie, [w:] Puławy dawne i nowe/, red. Józef Trześniak, Lublin 1987, s. 369-384

Internet:

 * linia czasu: http://www.tiki-toki.com/timeline/entry/695175/Dzieje-Puaw/
 * kalendarium: http://dawnepulawy.pl/Kalendarium.php

Kody QR:

 * videoporadnik: https://www.youtube.com/watch?v=4Cix7zV-y74
 * informacja i aplikacje: http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2011/06/wszystko-o-kodach-qr.aspx


Pierwszy etap "Bitwy o Puławy" już w sobotę!


Do czwartej edycji Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Historycznej o Puławach zgłosiło się 13 drużyn z 7 placówek szkolno-oświatowych z terenu miasta Puławy. Pierwszy etap Turnieju rozpocznie się już w sobotni poranek grą miejską "Zabytki w puławskim parku".

 

Uczestnicy będą rywalizowali drużynowo pokonując kolejne punkty na szlaku gry miejskiej, gdzie trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale również refleksem i spostrzegawczością oraz znajomością topografii miasta. Tradycyjnie już podczas gry miejskiej zadania będą ukryte pod postacią kodów QR. Poniżej lista wszystkich zgłoszonych drużyn wraz z harmonogramem startowym do gry miejskiej. Niepełnoletnich uczestników Turnieju prosimy o dostarczenie do do Centrum Informacji Turystycznej odpowiednich oświadczeń od rodziców/opiekunów prawnych.

 

OŚWIADCZENIA

LISTA ZGŁOSZONYCH DRUŻYN

LISTA STARTOWA

                                              
                                 KOŃCOWY RANKING "BITWY O PUŁAWY"


                                    FOTOGALERIA Z GRY MIEJSKIEJ I TURNIEJU
_________________________________________________________________Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". 

 

Podsumowanie III edycji "Bitwy o Puławy" (2017)


● E-book: [PDF]

 


● Mapa: [www]
● Video: [YouTube]

 

 

 

● Fotorelacja: [www] (7 października)
● Fotorelacja [www] (12 października)

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"