Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Warsztaty Jazzowe Puławy 2019

Warsztaty Jazzowe Puławy 2019


Kadra wybitnych polskich jazzmanów w roli wykładowców i niesamowita atmosfera – to gwarancja niezapomnianego tygodnia jazzu w Puławach. Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 odbędą się w dniach 6-13 lipca 2019 r. Zapraszamy do zapisów!

 

Jak co roku oferujemy Wam dni pełne zajęć, prób i koncertów. W warsztatowym programie znajdziecie zarówno teorię i historię jazzu, jak i jego praktykę. Oprócz zajęć grupowych
i indywidualnych, prowadzone są zespoły – big band i combo.

 

Warsztaty skierowane są do wokalistów, gitarzystów, pianistów, saksofonistów, trębaczy, puzonistów, gitarzystów basowych, kontrabasistów i perkusistów. Mile widziani są wszyscy, którzy poruszają się w stylistyce muzyki improwizowanej bez względu na poziom zaawansowania.

 

Zajęcia odbywać się będą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 (ul. Z. Wróblewskiego 11) oraz w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" (ul. Wojska Polskiego 4). Codziennie wieczorem muzycy zagrają w klimatycznym Pubie "Rejs" (ul. Portowa 2), a koncerty finałowe odbędą się w restauracji Hotelu Izabella.

 

Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie i wysłanie interaktywnego formularza dostępnego TUTAJ.

Opłata za program dydaktyczny: 450 zł (instrumentaliści), 550 zł (wokaliści).
Noclegi i wyżywienie w Hotelu Izabella: 595 zł

 

Odpłatność należy przelać na konto GETIN BANK 59 1560 0013 2367 1256 5276 0001

(z dopiskiem: Warsztaty Jazzowe Puławy, imię i nazwisko oraz klasa)

 

Organizatorzy: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Urząd Miasta Puławy, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach, Hotel Izabela, Pub Rejs.

 

Zapraszamy!

 


Zajęcia w ośmiu klasach poprowadzi profesjonalna kadra instruktorska:

 • Robert Majewski – klasa trąbki

 

Jeden z czołowych polskich trębaczy jazzowych. Ukończył studia na Akademii Muzycznej w Warszawie, laureat wielu nagród, takich jak: I nagroda indywidualna w konkursie Jazz Juniors w Krakowie (1983), I nagroda zespołowa (z tym samym zespołem) w konkursie w Leverkusen (1985), laureat państwowej Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1985), finalista Światowego Konkursu Trębaczy im. Louisa Armstronga w Waszyngtonie (1990). Współpracował z artystami, takimi jak: Ewa Bem, Hanna Banaszak, Katarzyna Groniec, Anna Maria Jopek, Kasia Kowalska, Grzegorz Turnauem, Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski, Krzesimir Dębski. W roku 1995 nagrał pierwszą autoryzowaną płytę pt. „Robert Majewski plays Komenda”, a w 1997 roku płytę „Coś dla ludzi” w ramach Kwintetu Roberta Majewskiego. Od 1992 r. prowadzi klasę trąbki na Wydziale Jazzu i Policealnym Studium Jazzowym im. Henryka Majewskiego, działającym przy Szkole Muzycznej przy ul. Bednarskiej w Warszawie.

 

 • Beata Przybytek  klasa wokalu

   

Uznawana za jeden z najciekawszych polskich głosów. Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia „Mateusz Trójki 2013”. Absolwentka i obecnie pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureatka I miejsca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Ma na koncie kilka. autorskich płyt: You Don’t Know What Love Is (2003), The Island (2004), Wonderland (2006, dystrybuowany w Polsce i w Japonii), I’m Gonna Rock You (2012), Czemuż się weselić nie mamy.


Sekcja rytmiczna - Bogusław Kaczmar (piano), Michał Jaros (bas), Sebastian Kuchczyński (perkusja)


 • Wojciech Myrczek – klasa wokalu

   

Wokalista jazzowy, ukończył z wyróżnieniem Instytut Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobył wiele polskich i zagranicznych nagród i tytułów, w tym: I miejsce i nagrodę publiczności podczas Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013 (Szwajcaria), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices 2011 (Litwa), "Grand Prix Jazz Melomani 2014" w kategorii Nadzieja Melomanów. Wokalista Jazzowy Roku 2016 wg czytelników pisma Jazz Forum. W swojej dotychczasowej karierze artystycznej wokalista współpracował m. in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Lorą Szafran, Anną Serafińską, Atom String Quartet, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.

 

Sekcja rytmiczna - Bogdan Hołownia (piano), Wojciech Pulcyn (bas), Sebastian Frankiewicz (perkusja)


 • Maciej Sikała – klasa saksofonu

 

Wybitny polski saksofonista, ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat nagród, takich jak: I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1986), Nagroda Programu III Polskiego Radia – Mateusz ‘95 (1995), Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2002), Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2012). Występował w formacjach, takich jak: Miłość, Kwintet Piotra Wojtasika, Lesław Możdżer Sextet, Tomek Grochot Quintet, Eljazz Big Band. Ma na koncie około 40 płyt, a wśród nich autorską „The Sheep Is Found – Odnaleziona Owieczka” (2001), nominowana do nagrody Fryderyki 2001. Wykładał m.in. na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

 

 • Jacek Namysłowski – klasa puzonu/Big-Band

 

Puzonista jazzowy i sekcyjny; kompozytor i aranżer. Od kilku lat w czołówce ankiety JazzForum Jazz Top. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego pierwszy zespół „Jacek Namysłowski Quintet” – zwyciężył w „Ogólnopolskim Konkursie Młodych zespołów Jazzowo-bluesowych” (2000r.). W roku 2002 wraz z zespołem „Timeless” zajął pierwsze miejsce na “Konkursie Standardów Jazzowych” w Siedlcach (2002r.), tam też otrzymał nagrodę indywidualną w kategorii „osobowość muzyczna”. Również z zespołem Timeless zajął pierwsze miejsce na konkursie „Bielska Zadymka Jazzowa” (2003r.), po którym został zarejestrowany i wydany pierwszy album tego zespołu – „Total Time”(2004r.). Na stałe jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, z którym nagrał cztery ostatnie płyty: „Standards”, „Assymetry”, „Jazz At Prague Castle” oraz „Nice & Easy”.

 

 • Joachim Mencel – klasa fortepianu

 

Pianista, lirnik, kompozytor, wykładowca i producent muzyczny. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca grupy New Life’m, grał m.in. w zespołach Janusza Muniaka, Andrzeja Cudzicha, Nigela Kennedy’ego. Regularnie współpracuje z amerykańskim klarnecistą Bradem Terrym (CD „All about spring”, “Colorado”, „Live in Fort Andross”). Ceniony aranżer muzyki wokalnej, pisał i aranżował piosenki dla Ewy Bem (CD “Kakadu”), Mieczysława Szcześniaka, Niny Stiller, Anny Marii Jopek, Kaissy. Mencel jest także autorem muzyki do filmów, spektakli baletowych i pantomimy.

 

 • Konrad Zemler – klasa gitary

 

Gitarzysta jazzowy, Współpracował z Tomaszem Szukalskim, Adamem Pierończykiem, Januszem Muniakiem, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Jerzym Małkiem czy Michałem Miśkiewiczem. Ukończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie na stałe współpracuje z kwintetem Mateusza Smoczyńskiego, z którym nagrał dwie płyty „Inspirations” oraz „Expressions”. Jest wykładowcą gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat I nagrody na konkursie Mistrzowskim im. Marka Blizińskiego- Guitar City 99. Wraz z zespołem Blue Mind Quartet otrzymał Statuetkę Aniołka Jazzowego na Festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2002. W 1999 roku otrzymał wyróżnienie indywidualne na II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.

 

 • Jacek Niedziela-Meira – klasa kontrabasu/gitara basowej

 

Wybitny kontrabasista jazzowy, kompozytor i edukator. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma na koncie 6 płyt autorskich oraz ponad 30 płyt zrealizowanych pod kierunkiem innych muzyków. Otrzymał 5 nominacji do nagrody Fryderyka w kategorii Płyta Roku, jak i w kategorii Kompozytor/Aranżer Roku. Laureat nagród, takich jak: I nagroda w konkursie „Jazz Juniors” (1983), Grand Prix konkursu Międzynarodowej Federacji Jazzowej (1985), Nagroda Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego (1986, 1988). W 1985 r. zdobył we Wrocławiu Grand Prix festiwalu „Jazz nad Odrą” (wspólnie z Walk Away), natomiast w 1986 r. podczas „Pomorskiej Jesieni Jazzowej” w Bydgoszczy – Klucz do Kariery. Brał udział w nagraniu ponad 40 płyt, w tym siedmiu autorskich, takich jak: „Jazzowe Poetycje” (1996), „Sceny z Macondo” (1998), „Bassville 2” (2014).


Na Warsztatach Jazzowych w Puławach Jacek Niedziela-Meira poprowadzi także wykłady z historii jazzu.

 

 • Krzysztof Dziedzic – klasa perkusji

 

Polski perkusista i kompozytor jazzowy. Zadebiutował w 1996 roku na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu w kwintecie Piotra Wojtasika. Nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę „Tempo”.

 

Regulamin
Regulamin
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - RODO
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - RODO
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 1
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 1
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 2
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 2
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 3
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 3
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 4
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Oświadczenie 4
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Pozwolenie na udział w jam session
Warsztaty Jazzowe Puławy 2019 - Pozwolenie na udział w jam session
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"