Zajęcia plastyczne - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"


Zajęcia plastyczne

Ryszard Rusek

Zajęcia te to nauka dostosowana do potrzeb i możliwości indywidualnych związana jest ze zdobywaniem umiejętności w zakresie rozmaitych technik malarskich, rysunku i podstaw grafiki. Uczestnikami zajęć plastycznych są dzieci (od 6 lat), młodzież i dorośli. Nabór odbywa się we wrześniu każdego roku.

Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika" Ryszard Rusek - Pracownia Edukacji Plastycznej, fot. archiwum POK "Dom Chemika"
Zajęcia plastyczne - regulamin
Zajęcia plastyczne - regulamin
Zajęcia plastyczne - karta zgłoszenia
Zajęcia plastyczne - karta zgłoszenia

Harmonogram zajęć:


  • piątek 16.30 - 18.30
  • sobota 9.00-11.00

 

Zajęcia w roku szkolnym 2019/2020 na okres remontu POK „Dom Chemika” odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 (ul. Zygmunta Wróblewskiego 11), w sali nr 17.

Miesięczna opłata za udział w zajęciach: 25 zł od osoby. Pełna odpłatność za pierwsze dziecko; 50% zniżki za drugie i kolejne. Zajęcia prowadzi Ryszard Rusek.

Wpłat można dokonywać przelewem na konto: 59 1560 0013 2367 1256 5276 0001
W tytule przelewu należy podać nazwę zespołu i imię i nazwisko uczestnika.

Kontakt:

Ryszard Rusek
tel. 81 887 96 01-04
e-mail: ryszard.rusek@domchemika.pl

Zajęcia plastyczne są kameralną formą pracy w małych grupach dających szansą na duży stopień indywidualnego kształcenia osób utalentowanych plastycznie. Dzieci, młodzież i dorośli pracują w wydzielonych grupach wiekowych trzy dni w tygodniu. Uczestnicy zajęć zdobywają umiejętności w rożnych technikach plastycznych: rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika. Dzieci malują, modelują w glinie, tworzą kompozycje, ale najwięcej czasu poświęcają na rysunek. Duży nacisk kładziony jest na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, warsztatu. Zajęcia bywają wzbogacane o warsztat fotograficzny.


W ciągu ostatnich lat uczestnicy zajęć systematycznie brali udział w Wojewódzkich Przeglądach Twórczości Zespołów Plastycznych. Podopieczni – uczestnicy zajęć brali udział w konkursie plastycznym "O Puchar Prezydenta Miasta" zdobywając nagrody i wyróżnienia. Dorobek prezentowany jest na konkursach, przeglądach i wystawach. Uczestnicy zajęć dostają się do liceów plastycznych i na studia plastyczne. Interesującą forma pracy jest rodzinne rysowanie, czasem w plenerze lub na wyjazdach edukacyjnych.

 

Osiągnięcia:

  • maj 2019 - I miejsce dla Alicji Trockiej w konkursie "Zwiastuny Wiosny" MDK Puławy, wyróżnienie w konkursie plastycznym o jerzyku
  • wyróżnienie dla Weroniki Kubiak na VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Inspirowanym Twórczością Bolesława Leśmiana; wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Na Plakat Filmowy
  • marzec 2011 r. - wyróżnienie dla Sylwii Araucz za udział w plenerze malarskim i wyróżnienie za martwą naturę w przeglądzie plastycznym Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Wiosenne Gwiazdy"
  • maj 2011 r. - III miejsce dla Katarzyny Gębal w V Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Obrazy Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii"
  • maj 2011 r. - I miejsca dla Agaty Kaźmierczak, Aleksandry Sęk i Natalii Kuny oraz wyróżnienie dla Anny Brzostowskiej na Miejskiej Scenie Amatora "O Puchar Prezydenta Miasta"
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"